Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

Tysiące mężczyzn i młodzieńców bierze udział w pielgrzymce do sanktuarium Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Wielu trasę pielgrzymki z miejsca zamieszkania pokonało pieszo.

Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, dziękczynienia za 1050. rocznicę chrztu Polski i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Mszy Świętej na piekarskim wzgórzu przewodniczy metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, natomiast homilię wygłosi Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Na uroczystości przybyli również biskupi z terenu metropolii górnośląskiej, z sąsiednich diecezji oraz biskupi z Francji i Zambii. Ks. Władysław Nieszporek, kustosz Sanktuarium podkreśla, że pielgrzymka ta jest formą nauczania społecznego Kościoła.

Często mówi się o takiej społecznej ambonie, która jest właśnie w Piekarach. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 8.00 modlitwą różańcową i śpiewem godzinek do NMP. Następnie rozpoczęła się procesja na szczyt Kalwarii razem z księżmi biskupami i zaproszonymi gośćmi. Tam rozpoczęła się Eucharystia. Po Eucharystii zaplanowano przerwę i godzinę młodzieżową o 14.00, a o 15.00 nabożeństwo majowe i procesję z obrazem Matki Bożej do bazyliki. Taka podstawowa myśl, która towarzyszy nam w tym roku to przede wszystkim dziękczynienie za 1050 lat chrztu Polski pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” – mówi ks. Władysław Nieszporek.

Podczas piekarskiej pielgrzymki jest możliwość oddania krwi w punktach przygotowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl