Autorstwa Nieznany - https://www.weekendownik.pl/, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98831257

Pielgrzymka leśników do Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie

Do Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie przybyli leśnicy z nadleśnictwa Knyszyn i Dojlidy. Nowy Rok rozpoczęli od zawierzenia Maryi siebie, swoich najbliższych i pracy, jaką każdego dnia wykonują z wielkim zapałem.

Leśnicy od 2018 roku w każdą pierwszą niedzielę września przybywają do Świętej Wody na doroczne pielgrzymki. Powierzają Matce Bożej Bolesnej cały trud swojej pracy. Także Nowy Rok rozpoczęli modlitwą w Świętej Wodzie.

– Przygotowujemy się do zakończenia czasu jubileuszu, aby zgłębiać jakże wymowną treść historii tego miejsca – 300 lat oddawanej czci dla Matki Bożej, wśród lasów i pól – mówił kustosz sanktuarium w Świętej Wodzie, ks. Alfred Butwiłowski.

Wierni po zakończonej Eucharystii przeszli do stajenki.

– Mamy stajenkę w lesie. Ona dodaje większego bogactwa, większej głębi przeżywanej treści Bożego Narodzenia, kiedy możemy się tu zatrzymać o każdej porze – czy będąc na spacerze, czy przyjeżdżając z różnych stron świata. Możemy zatrzymać się, rozważać prawdę, że Słowo stało się Ciałem i zamieszało między nami – wskazał ks. Alfred Butwiłowski.

Obok Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie znajduje się Góra Krzyży, gdzie wierni stawiają krzyże wotywne. Pierwsze z nich stanęły na wzgórzu w roku jubileuszowym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl