Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej dotrze dziś na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej pokonuje ostatni etap modlitewnej wędrówki do Najświętszej Matki. Na jasnogórskie błonia pątnicy dotrą ok. godz. 17:00. Pielgrzymi wędrują pod hasłem: „Być solą ziemi”.

Pielgrzymi na Jasną Górę zdążają już 9 dni. Dziennie pokonują od 30 do prawie 43 km, łącznie przejdą ok. 300. Dzisiejsza trasa biegnie przez następujące miejscowości: Brzeźnica Nowa – Ważne Młyny – Broniszew – Kokawa – Dudki – Lubojna – Wola Kiedrzyńska – Kiedrzyń – Jasna Góra. O godz. 17.00  w kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana będzie Msza św.

Pielgrzymka Toruńska rozpoczęła się 4. sierpnia Mszą św. w toruńskiej katedrze św. Janów, pod przewodnictwem toruńskiego ks. bp. Andrzeja Suskiego. Ordynariusz toruński podkreślał w homilii, że w życiu nie jest najważniejsze  posiadanie dóbr materialnych, ale czynienie dobra, gdyż tylko to pozostanie na wieki.

– Świat współczesny odpowiada często, że liczy się głównie stan posiadania, konto bankowe – to cię “uszczęśliwi”, a Pan Jezus zapewnia, że uszczęśliwi cię nade wszystko miłość i dobro wyświadczone innym. To najbardziej zbliża do Boga, który jest miłością – powiedział ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński.

10. sierpnia w Szczercowie, pielgrzymka z Torunia połączyła się z pielgrzymką Ziemi Lubawskiej i dalej pątnicy zdążali wspólnie, jako Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej.

Piesza pielgrzymka to czas rekolekcji przeżywanych w drodze. (…) To błogosławiony czas poznania prawdy o Bogu i przylgnięcie do niej. Przez wiarę nawiązuje się przyjaźń z Panem; przez miłość żyje się tą przyjaźnią i ją pielęgnuje – powiedział ks. Wojciech Miszewski, kierownik Pieszej Pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę.

Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę to część Pielgrzymki Pomorskiej. Organizowana jest corocznie, w dniach poprzedzających Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Pierwsza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę wyruszyła 5 sierpnia 1979 r. Szła w niej najstarsza grupa toruńska – „ŻÓŁTA” – REDEMPTORYŚCI.

RIRM / www.jozeftorun.pl

drukuj