Królowa Polski przemierzy świat w obronie życia

Takiej kampanii pro-life w historii świata jeszcze nie było. W sumie odwiedziła 24 kraje w Europie i Azji, pokonała 65 tys. kilometrów. O czym mowa? O kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej, która w kwietniu zakończyła swą peregrynację, a już za kilkanaście dni przemierzy tysiące kilometrów i dotrze na amerykańską ziemię. Wszystko po to, aby bronić poczętych dzieci i dodawać odwagi kolejnym narodom, by żądały prawa do życia dla każdego.

Ikona Królowej Polski przemierzyła ziemię od Władywostoku do Fatimy. – Pierwszy etap zakończył się nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego w dniu Świętości Życia, 8 kwietnia 2013 roku w portugalskim Nazaré. Z tego miejsca tradycyjnie misjonarze chrześcijańscy wyruszali na Zachód, w kierunku Ameryki. Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej także wybiera się w tym kierunku – wyjaśniła w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Ewa Kowalewska, koordynator peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu”.

Drugi etap peregrynacji odbędzie się na amerykańskiej ziemi. – Uroczyste rozpoczęcie pielgrzymki Ikony Częstochowskiej w Stanach Zjednoczonych nastąpi w dniu 24 sierpnia br. na wyspie St. Clement nad rzeką Potomac, w stanie Maryland – dodaje Ewa Kowalewska koordynator peregrynacji i jednocześnie prezes Forum Kobiet Polskich oraz szefowa polskiej sekcji „Human Life International”.

Nasza rozmówczyni zaznaczyła, że wybór miejsca inaugurującego drugi etap peregrynacji nie jest przypadkowy. Jest to miejsce – wskazała Kowalewska – gdzie została odprawiona pierwsza katolicka Msza św. w amerykańsko-brytyjskich koloniach. – Angielscy koloniści przybyli tam 25 marca 1634 roku. Osiedlili się po pokojowych pertraktacjach z miejscowa ludnością. Matkę Bożą Częstochowską będzie gościła najstarsza parafia katolicka w Stanach Zjednoczonych. Ikona będzie podróżować po Stanach Zjednoczonych aż do 1 listopada 2014 roku – podkreśla koordynator kampanii.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedzi m.in. stany: Maryland, New Jersey, Delaware, czy Pennsylvanię. – Początkowo trasa perygrynacji   prowadzi Zachodnim Wybrzeżem, później przez centralne stany wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Następnie Matka Boża skieruje się na południe w kierunku Meksyku – zaznaczyła nasza rozmówczyni.

W chwili obecnej peregrynująca Ikona przebywa w Polsce.  – W ostatnich dniach lipca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej wraz ze swoim „Life Mobilem” powróciła z Fatimy do Gdańska. Po dokonaniu koniecznych prac konserwatorskich 21 sierpnia br. poleci samolotem do Ameryki – wskazała Ewa Kowalewska.

Pożegnanie peregrynującej Ikony nastąpi w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Peregrynująca Ikona Częstochowska pojawi się w sanktuarium w Wejherowie, gdzie nastąpi pożegnanie z Polską przed wyjazdem w daleką podróż do Ameryki – zaznaczyła koordynator.

Dokładna trasa drugiego etapu peregrynacji dostępna jest na stroniewww.odoceanudooceanu.pl.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl