fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zakończył podróż apostolską do Azji

Ojciec Święty Franciszek zakończył tygodniową wizytę w Azji. Była to jego 32. zagraniczna pielgrzymka. Papież oprócz Tajlandii odwiedził także Japonię.

W trakcie kilkudniowej wizyty w Japonii Ojciec Święty Franciszek odwiedził  miasta zniszczone przez bomby atomowe w 1945 roku: Nagasaki i Hiroszimę. Spotkał się także z cesarzem Naruhito i osobami poszkodowanymi w katastrofie w Fukushimie w 2011 roku. Wczorajszy dzień był ostatnim dniem papieskiej pielgrzymki w Japonii. Ojciec Święty wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Sophia w Tokio, założonym przez jezuitów.

W słowach  skierowanych do młodych Papież zwrócił uwagę na fakt, że uniwersytet powinien być nie tylko ośrodkiem zdobywania wiedzy, ale także kształtowania się nadziei na przyszłość.

– Dobre jakościowo studium uniwersyteckie powinno być nie tyle uważane za przywilej nielicznych, ile musi mu towarzyszyć świadomość bycia sługami sprawiedliwości i dobra wspólnego. Służba ta musi być realizowana w obszarze, do rozwijania którego każdy jest powołany. Sprawa ta dotyczy nas wszystkich – powiedział papież Franciszek.

Następnie Ojciec Święty udał się na lotnisko, skąd wyruszył w drogę powrotną do Rzymu. Zgodnie z tradycją Papież wystosował telegramy do przywódców państw, nad którymi leciał jego samolot w czasie 13-godzinnej podróży. Depeszę z pozdrowieniami otrzymał również prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj