fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Zachęcam Was do ofiarowania modlitw za wstawiennictwem św. Józefa

Ojciec Święty, kontynuując w Watykanie cykl refleksji nad postacią świętego Józefa, zgłębiał dziś tajemnicą życia i śmierci. Podczas audiencji generalnej nauczał, że to życie jest prawem, a nie śmierć, którą należy przyjąć, ale nie zadawać. Dodał, że ta zasada etyczna dotyczy wszystkich, nie tylko chrześcijan czy wierzących.

Papież podkreślił, że trzeba uważać, by nie pomylić „pomocy dla umierających” z niedopuszczalnym uciekaniem się do tzw. eutanazji.

Zwracając się do Polaków, Biskup Rzymu zachęcał do ofiarowania modlitw za wstawiennictwem św. Józefa, patrona dobrej śmierci.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Zachęcam Was do ofiarowania modlitw za wstawiennictwem św. Józefa, wypraszając, by chorzy odzyskali zdrowie, zagubieni doznali nawrócenia i pokoju, a wszyscy wierni, w godzinę przejścia do Domu Ojca, otrzymali łaskę dobrej śmierci. Z serca Wam błogosławię! – mówił Ojciec Święty.

Podczas audiencji generalnej papież Franciszek zaapelował ponownie o dialog w sprawie Ukrainy i o pokój na świecie. „Wojna jest szaleństwem” – podkreślił. Podziękował również wszystkim, którzy na jego prośbę 26 stycznia br. zjednoczyli się w modlitwie o pokój na Ukrainie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl