Papież Franciszek wspiera działania w obronie życia

Ojciec św. Franciszek poparł Europejską Inicjatywę Obywatelską na rzecz obrony życia „Jeden z nas”. W ramach akcji obrońcy życia w wielu krajach zbierają podpisy pod apelem o zwiększenie prawnej ochrony życia ludzkiego. Celem jest zablokowanie finansowania z budżetu UE tzw. aborcji i doświadczeń na embrionach.

Przed południową modlitwą Regina Coeli w Watykanie Ojciec św. pozdrowił uczestników III Marszu dla życia, który przeszedł ulicami Rzymu. Papież zachęcił do zaangażowania się wiernych w obronę życia ludzkiego.

– Pozdrawiam uczestników “Marszu dla Życia”, który odbył się tego ranka w Rzymie i zapraszam wszystkich do przywiązywania żywej uwagi do kwestii ochrony życia ludzkiego od momentu jego poczęcia aż do naturalnej śmierci.  Przy tej okazji pragnąłbym przypomnieć, także o akcji zbierania podpisów jaka odbywa się we włoskich parafiach i wsparciu inicjatywy europejskiej “Jeden z nas”, aby zagwarantować ochronę prawną embrionów, otaczając ochroną każdą istotę ludzką już od pierwszych chwil jej istnienia – powiedział Ojciec św.

Ojciec Św. Franciszek zapowiedział, że 15 i 16 czerwca w Watykanie poświęcone będą encyklice Jana Pawła II „Evangelium Vitae” o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego z 1995 roku.

W niedzielnym marszu dla życia uczestniczyły dziesiątki tysięcy osób m.in. z Polski, Francji, USA, Japonii a nawet Chin. Protestowali oni przeciwko legalizacji tzw. aborcji czyli zabijania dzieci nienarodzonych.

Maszerujący wyruszyli spod Koloseum, w którym to właśnie mordowano niegdyś chrześcijan. Następnie przeszli ulicami miasta aby zakończyć manifestację pod pałacem św. Anioła nad Tybrem.

Z ramienia Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w marszu uczestniczyła grupa szczecińskich obrońców życia skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Bractwa Małych Stópek. Podczas marszu nieśli oni ze sobą przepisany na materiał dokument JP II „Donum Vitae” o wartości życia ludzkiego i godności jego przekazywania.

Ks. Tomasz Kancelarczyk asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zwrócił uwagę, że marsz  odbył się w rocznice wprowadzenia ustawy, która zezwalała na aborcję.  Jak podkreślił tegoroczna manifestacja była imponująca.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl