Papież Franciszek z wizytą w Bangladeszu

Ojciec Święty Franciszek zakończył swoją podróż apostolską do Birmy i udał się do Bangladeszu. Do Rzymu Papież powróci w sobotę.

Na zakończenie swojej pielgrzymki do Birmy Ojciec Święty przewodniczył Mszy Świętej dla Młodzieży w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Rangunie. „Jako posłańcy dobrej nowiny bądźcie gotowi, by dać słowo nadziei Kościołowi, waszej ojczyźnie i światu” – wezwał lokalną młodzież Papież Franciszek.

– Nie bójcie się czynić rabanu, zadawać pytań, które zmuszają ludzi do myślenia! I nie bójcie się, jeśli czasami dostrzeżecie, że jest was niewielu, rozproszeni tu i tam – mówił Papież.

„Bądźcie odważni, bądźcie szczodrzy, a przede wszystkim bądźcie radośni” – dodał Papież Franciszek i przypomniał, że Ewangelia zawsze wyrasta z małych korzeni.

– Chciałbym was prosić, abyście krzyczeli, ale nie waszym głosem. Chciałbym, abyście krzyczeli waszym życiem, waszym sercem, abyście byli znakiem nadziei dla tych, którzy są zniechęceni, wyciągniętą ręką ku osobie chorej, przyjaznym uśmiechem dla obcokrajowca, troskliwym wsparciem dla samotnych – powiedział Ojciec Święty.

Z Birmy Ojciec Święty odleciał do Bangladeszu. W Dhace Papież Franciszek odwiedził narodowe muzeum pamięci uczestników walki o niepodległość Bangladeszu w 1971 roku. W pałacu prezydenckim Ojciec Święty spotkał się z prezydentem kraju, najwyższymi władzami Bangladeszu, przedstawicielami korpusu dyplomatycznego oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Przemówienia oraz galerie z papieskiej pielgrzymki są tutaj.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl