fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w Kaplicy Sykstyńskiej ochrzcił 27 niemowląt

W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 27 niemowląt, w tym 12 chłopców i 15 dziewczynek. W homilii wyznaczył rodzicom zadanie przekazywania wiary. „To robi się w domu” – podkreślił.

„Nigdy nie kłóćcie się przy dzieciach, nigdy” – radził Papież rodzicom.

„Takie kłótnie małżonków to coś normalnego, byłoby dziwne, gdyby ich nie było. Ale róbcie to tak, aby dzieci tego nie słyszały i nie widziały. Nie wiecie, jak dziecko boi się, gdy widzi, że rodzice się kłócą” – mówił.

„Czy kłócić się to coś złego? Nie zawsze, to normalne, ale tak, by nie widziały tego dzieci” – powtórzył Papież w improwizowanej homilii.

Przypomniał też o obowiązku przekazywania wiary.

„Ktoś powie mi: +dzieci muszą się jej uczyć+. Tak, kiedy pójdą na lekcje katechizmu, będą dobrze studiować wiarę, ale wcześniej trzeba ją przekazywać” – wyjaśnił.

„I to jest wasza praca, zadanie, jakie otrzymujecie” – dodał Papież, zwracając się do rodziców. Jak powiedział, przekazuje się ją „w dialekcie domu”.

Mszę św. w kaplicy konklawe koncelebrowali z Franciszkiem między innymi papieski jałmużnik ksiądz kardynał Konrad Krajewski i prefekt Domu Papieskiego ksiądz arcybiskup Georg Gaenswein.

Ochrzczone przez Papieża niemowlęta to przede wszystkim dzieci pracowników Watykanu.

PAP/RIRM/TV Trwam

drukuj