Papież Franciszek: w Chrystusie jest prawdziwy pokój

Tylko w Chrystusie można znaleźć prawdziwy pokój i spełnienie wszelkich dążeń ludzkich – podkreślił w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec św. Franciszek.

Pytanie Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: za kogo uważają go ludzie i sami apostołowie?  Dziś ponownie zadawane jest każdemu z nas – podkreślił Papież.

– Jesteśmy wezwani, aby odpowiedź Piotra uczynić naszą odpowiedzią, wyznając z radością, że Jezus jest Synem Bożym, odwiecznym Słowem Ojca, który stał się człowiekiem, aby odkupić ludzkość, wylewając na nią obfitość miłosierdzia Bożego – zaznaczył Papież.

Świat potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek Chrystusa, Jego zbawienia i Jego miłości miłosiernej. Wiele osób odczuwa pustkę wokół siebie i w sobie. Inni natomiast żyją w niepokoju i niepewności z powodu biedy i konfliktów – dodaje Ojciec Święty.

– Wszyscy potrzebujemy właściwych odpowiedzi na nasze najgłębsze, konkretne pytania. W Chrystusie i tylko w Nim można znaleźć prawdziwy pokój i spełnienie wszelkich dążeń ludzkich. Jezus zna ludzkie serce jak nikt inny. Dlatego może je uzdrowić, dając mu życie i pocieszenie – tłumaczy papież Franciszek.

Pan Jezus jasno wskazał, że każdy kto chce iść za Nim, musi zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować go każdego dnia. Nie chodzi tu jednak o krzyż ozdobny, czy ideologiczny, ale o krzyż życia – wskazuje Papież.

– Jest to krzyż życia, krzyż swego obowiązku, krzyż poświęcenia się dla innych z miłością – dla rodziców, dla dzieci, dla rodziny, przyjaciół, nawet za nieprzyjaciół. Krzyż gotowości do bycia solidarnymi z ubogimi, do angażowania się na rzecz sprawiedliwości i pokoju – zaznacza papież Franciszek.

Biorąc krzyż na swoje barki zawsze się coś traci, ale kto straci swe życie dla Chrystusa ten je zachowa. W tej drodze siłę daje nam Duch Święty oraz wspiera nas Matka Boża.

Po modlitwie Ojciec Święty nawiązał do beatyfikacji założycielki zakonu sióstr redemptorystek Matki Marii Celesty Crostarosy, podkreślając, że jej przykład i wstawiennictwo pomoże nam upodobnić nasze życie do Jezusa. Papież Franciszek przypomniał o rozpoczynającym się na Krecie Soborze Wszech-prawosławnym.

– Zjednoczmy się w modlitwie z naszymi braćmi prawosławnymi, przyzywając Ducha Świętego, aby wspierał swoimi darami patriarchów, arcybiskupów i biskupów zebranych na Soborze – mówił Ojciec Święty.

Jutro przypada ogłoszony przez ONZ Światowy Dzień Uchodźcy. Papież podkreślił, że są oni ludźmi takimi samymi jak wszyscy, a ich historie i twarze wzywają nas do ponowienia zaangażowania na rzecz budowania pokoju w sprawiedliwości.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl