Papież Franciszek upoważnił księży do rozgrzeszania z grzechu tzw. aborcji

Ojciec św. Franciszek upoważnił księży do dalszego rozgrzeszania osób, które popełniły grzech tzw. aborcji. Ojciec Święty poinformował o tym w ogłoszonym dziś liście apostolskim z okazji zakończenia Roku Świętego Miłosierdzia. 

Władzy rozgrzeszania tych osób Papież udzielił kapłanom na czas ograniczony w Roku Miłosierdzia, który zakończył się wczoraj.

W liście „Misericordia et misera” Ojciec Święty napisał, że aborcja to ciężki grzech. Jednak – jak wyjaśnił – ,,nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże Miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem”.

Ks. prof. dr hab. Marian Machinek ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny podkreśla, że ludzie często bali się podejść do spowiedzi z grzechem aborcji. Teraz – jak mówi – być może się to zmieni.

– Czasami ludzie byli przekonani, że droga do rozgrzeszenia jest tak daleka, że z niej rezygnowali. W tej chwili – oczywiście wszystko zależy od tego w jaki sposób to będzie rozumiane – Nie jest to – Papież to podkreślił – nie jest to bagatelizacja grzechu aborcji, który jest rzeczywiście wielkim grzechem, ponieważ jest odebraniem życia istocie niewinnej, niewinnemu człowiekowi. Nie będzie to jakieś automatyczne rozgrzeszanie, ale tam gdzie jest wola poprawy i gdzie jest żal za grzechy, na pewno jest możliwość przebaczenia. Taka jest nauka Kościoła i taka zawsze była – mówił ks. Marian Machinek.

Ojciec św. Franciszek zaapelował też do kapłanów, aby stali się przewodnikami, wsparciem i pociechą, towarzysząc wiernym  na drodze specjalnego pojednania.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl