Papież Franciszek: Msza św. jest pamiątką misterium paschalnego Chrystusa

Msza św. jest pamiątką misterium paschalnego Chrystusa. Czyni nas ona uczestnikami Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, nadając pełny sens naszemu życiu – powiedział podczas audiencji generalnej Ojciec Św. Franciszek. Papież kontynuuje cykl katechez na temat Eucharystii.

Msza św. jest pamiątką Paschy Chrystusa, Jego „exodusu”, którego dla nas dokonał, aby wyprowadzić nas z niewoli grzechu i wprowadzić do życia wiecznego. Eucharystia w rzeczywisty sposób uobecnia Chrystusa – mówił Ojciec św. Franciszek.

– Przechodząc od śmierci do życia, od czasu ku wieczności, Pan Jezus pociąga nas ze sobą, by sprawować Paschę. Łączymy się z Nim we Mszy św., co więcej – Chrystus żyje w nas, a my żyjemy w Nim – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież podkreślał, że krew Chrystusa uwalnia nas bowiem od śmierci i lęku przed nią.

– Wyzwala nas nie tylko z panowania śmierci fizycznej, ale śmierci duchowej, którą jest zło, grzech, ogarniającej nas za każdym razem, gdy padamy ofiarą naszego grzechu lub grzechu innych ludzi – wskazał Ojciec św. Franciszek.

Pascha Chrystusa jest zatem ostatecznym zwycięstwem nad śmiercią, ponieważ przemienił On swoją śmierć w najwyższy akt miłości.

– W Eucharystii pragnie On przekazać nam tę swoją zwycięską miłość paschalną. Jeśli przyjmiemy ją z wiarą, to my również możemy prawdziwie kochać Boga i bliźniego, możemy kochać, jak On nas umiłował, oddając swe życie – powiedział Papież.

Papież Franciszek zaapelował, abyśmy zawsze pamiętali o tym, że Pascha Chrystusa powtarza się za każdym razem, gdy odprawiamy Mszę św. i kiedy w niej uczestniczymy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl