Papież Franciszek: miłosierdzie Boże działające we chrzcie świętym

Ojciec Święty Franciszek nawiązał w dzisiejszej katechezie do trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podczas audiencji generalnej Papież zaznaczył, że początkiem wiary chrześcijan jest chrzest święty oraz wymagania jakie pociąga za sobą.

Miłosierdzie Boże działające we chrzcie świętym – jak mówił Ojciec Święty –  jest silniejsze od wszelkich podziałów.

Niestety wszyscy doświadczamy egoizmu rodzącego podziały, zamknięcia i pogardę – mówił Papież. Dlatego wyjście na nowo od chrztu świętego oznacza odnalezienie źródła miłosierdzia, źródła nadziei dla wszystkich, ponieważ nikt nie jest wykluczony z Bożego miłosierdzia – podkreślił Ojciec Święty.

– My wszyscy chrześcijanie, ze względu na łaskę chrztu świętego, otrzymaliśmy Boże miłosierdzie i zostaliśmy przyjęci do Jego ludu. Wszyscy – katolicy, prawosławni i protestanci – tworzymy królewskie kapłaństwo i lud święty. Oznacza to, że mamy wspólną misję, którą jest przekazywanie miłosierdzia otrzymanego od innych. Począwszy od najuboższych i opuszczonych. Podczas tego tygodnia modlitwy prośmy, abyśmy my wszyscy – uczniowie Chrystusa – znaleźli sposób współpracy, aby nieść miłosierdzie Ojca aż po krańce świata – mówił Franciszek.

Ojciec Święty pozdrowił też pielgrzymów z Polski.

– Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Moi drodzy, podczas tego tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan prośmy Chrystusa, abyśmy wszyscy, jako Jego uczniowie, świadomi zakorzenienia w Jego miłości przez sakrament chrztu, znaleźli sposób współpracy, aby nieść miłosierdzie Ojca aż po krańce świata. Niech wam Bóg błogosławi – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie wierni wspólnie z Ojcem Świętym odmówili modlitwę Ojcze Nasz.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl