fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jesteśmy wezwani do osobistego spotkania z Jezusem

Zmartwychwstały Pan objawia się tym, którzy Go miłują. Wszyscy jesteśmy wezwani, by spotkać go osobiście – mówił Ojciec Święty Franciszek w trakcie rozważań przed modlitwą Regina Coeli.

Ojciec Święty pokreślił, że Ewangelia w poniedziałek wielkanocny prowadzi nas z powrotem do pustego grobu Jezusa. To kobiety, w tym Maria Magdalena, stają się pierwszymi świadkami zmartwychwstania. Wiadomość o tym, że Jezus żyje przekazują zamkniętym w Wieczerniku i przestraszonym apostołom – wskazywał Papież Franciszek. Jak dodał, słowa Jezusa: „Nie bójcie się. Idźcie i oznajmijcie” skierowane są dziś także do nas.

– My też jesteśmy wezwani, by Go spotkać osobiście i stać się Jego głosicielami i świadkami – mówił.

Wraz z Jezusem przechodzimy ze śmierci do życia, z niewoli grzechu do wolności miłowania – podkreślał Ojciec Święty.

– Zmartwychwstały Jezus idzie obok nas. On objawia się tym, którzy Go wzywają i miłują. Przede wszystkim w modlitwie, ale także w prostych radościach przeżywanych z wiarą i wdzięcznością – wskazywał Ojciec Święty.

Papież Franciszek przypomniał wiernym słowa wielkanocnej sekwencji: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja”. Pozwólmy, by to orędzie, które rozprasza lęk i smutek, dotarło także do nas – mówił Ojciec Święty.


TV Trwam News/RIRM

drukuj