PAP/EPA

Papież do Polaków: Zawierzajcie Maryi potrzeby świata

Zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju – prosił Polaków papież Franciszek podczas Audiencji Generalnej w środę w Watykanie. Przypomniał, że zbliżający się październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej.

W czasie porannego spotkania na placu Świętego Piotra Ojciec Święty zwracając się do Polaków pozdrowił delegację Centralnego Zarządu Służby Więziennej, funkcjonariuszy i kapelanów, którzy przybyli do Rzymu, by podziękować za ustanowienie świętego Pawła patronem służby więziennej.

„Za kilka dni rozpocznie się październik, miesiąc tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Odmawiając tę modlitwę we wspólnotach i w rodzinach zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju” – zaapelował.

W katechezie papież Franciszek podkreślił, że modlitwa jest wyrazem „poufałości z Bogiem i zaufania”.

„Kiedy odmawiam modlitwę, spotykam Pana Boga, staję się radosny, to jest piękne” – tłumaczył.

Dodał, że „smutek czy strach są znakami oddalenia” od Boga.

„Modlić się nie oznacza wypowiadania słów, to znaczy otworzyć serce, zbliżyć się do Boga” – wskazał Ojciec Święty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl