Papież: Bóg jest rozmiłowany w człowieku

Nasz Bóg nie jest Bogiem nieobecnym (…). Przeciwnie, jest Bogiem „rozmiłowanym” w człowieku i nie potrafi się od niego oddzielić – powiedział Ojciec Święty. 

Biskup Rzymu w rozważaniach przywołał słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Wskazał przy tym, że my, ludzie, jesteśmy zdolni do zrywania więzi i mostów, natomiast Bóg – nigdy.

– W swym pielgrzymowaniu na świecie człowiek nigdy nie jest sam. Zwłaszcza chrześcijanin nigdy nie powinien czuć się opuszczony, ponieważ Jezus zapewnia nas, że nie oczekuje nas jedynie pod koniec naszej długiej podróży, ale że towarzyszy nam w każdym z naszych dni. Jak długo będzie więc trwać opieka Boga nad człowiekiem? Odpowiedź Ewangelii nie pozostawia miejsca na wątpliwości – aż do końca świata – wskazał papież.

Po modlitwie Biskup Rzymu pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Włoch z całego świata, w tym Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. W minioną niedzielę, w święto Miłosierdzia Bożego, wspominaliśmy św. Wojciecha – patrona Polski. Była to też okazja do świętowania 600-lecia ustalenia prymasostwa w Gnieźnie. Opiece tego wielkiego biskupa i męczennika, który zaniósł ewangeliczne przesłanie i świadectwo chrześcijańskiego życia na wasze ziemie, zawierzam wszystkich pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce. Zachowajcie dla waszych pokoleń żywą tradycję duchową i kulturalną, jaka wyrosła na jego krwi. Niech Bóg wam błogosławi! – powiedział Ojciec Święty.

 

RIRM

drukuj