Papieski jałmużnik rozdał pieniądze bezdomnym

Gdy w rzymskim Koloseum w Wielki Piątek wieczorem trwała Droga Krzyżowa z Papieżem Franciszkiem, papieski jałmużnik ks. arcybiskup Konrad Krajewski zawiózł pieniądze wraz ze świątecznymi życzeniami bezdomnym koczującym na stacjach kolejowych Wiecznego Miasta.

Współpracownik Papieża przeznaczył na pomoc dla bezdomnych pieniądze, jakimi dysponuje jego urząd dzięki sprzedaży błogosławieństw. Na rzymskich stacjach Termini i Ostiense oraz w rejonie bazyliki Matki Bożej Większej arcybiskup Krajewski rozdał ponad sto kopert, w których obok bilecików z życzeniami od papieża były też pieniądze – 40 lub 50 euro.

O inicjatywie tej poinformowało Radio Watykańskie, które podkreśliło, że obdarowani byli zaskoczeni i bardzo uradowani. Niektórzy, dodała papieska rozgłośnia, tańczyli z radości.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl