Święcenia biskupie ks. abp. Konrada Krajewskiego: Wypowiedź ks. kard. Zenona Grocholewskiego

 

Wypowiedź ks. kard. Zenona Grocholewskiego

Cieszę się, z tej decyzji, ponieważ jest to bardzo dobry kandydat na to stanowisko. Odznacza się bardzo dużą życzliwością, przyjaźnią, taktem. Zaskoczył mnie jeden mały szczegół – on był znany z tego, że pomagał ubogim, rozmawiał z nimi.

Tutaj, blisko naszego domu pod Watykanem, siedzi pewna pani – Polka – prosi o pieniądze, leży, śpi przy tych bramach. Dzisiaj kiedy wchodzimy do Bazyliki, patrzę – jest również ona, czyli ks. Konrad ją zaprosił. Myślę, że jest to bardzo piękny znak jałmużny.

Ks. abp miał to dobre serce, że gromadził Polaków przy grobie Jana Pawła II, ale nie tylko Polaków mieszkających w Rzymie, lecz również pielgrzymów. Jest to bardzo wartościowy człowiek, bardzo głęboki, co było zresztą widać dzisiaj z refleksji jaką uczynił zaraz po święceniach biskupich.

Należy się z tego cieszyć nie dlatego, że Polak zajmuje kierownicze stanowisko, ale  dlatego, że jest to człowiek odpowiedni na to stanowisko – człowiek który kocha Pana Boga i równocześnie kocha drugiego człowieka. Na tym właśnie będzie polegała jego praca – okazywać w imieniu Ojca Świętego miłość i  życzliwość do człowieka potrzebującego.

drukuj