
22 października 2022 r. w Madrycie beatyfikacja dwunastu redemptorystów męczenników hiszpańskiej wojny domowej
Dwunastu hiszpańskich redemptorystów – o. Vicente Renuncio Toribio i jego 11 towarzyszy, męczenników tamtejszej wojny domowej w 1936 r. – zostanie uroczyście ogłoszonych błogosławionymi 22 października 2022 r. w Madrycie, w katedrze Matki Bożej Almudena. Prawie rok temu, 24 kwietnia 2021 r., papież Franciszek zatwierdził dekret o ich męczeństwie. Dołączą do sześciu błogosławionych męczenników redemptorystów beatyfikowanych w 2013 r.











