Ojciec Święty Franciszek zachęcił do doceniania talentów i charyzmatów ludzi w podeszłym wieku

Ojciec Święty Franciszek powiedział, że talenty i charyzmaty wielu osób w podeszłym wieku są bogactwem, które należy doceniać. Papież kontynuował podczas audiencji generalnej w Watykanie cykl katechez na temat starości. Podczas rozważań wskazał na Judytę, która w Betulii dożyła późnej starości i pozostawiła po sobie dobre dziedzictwo mądrości, czułości, darów dla rodziny i wspólnoty, dziedzictwo dobra, a nie tylko dóbr.

Procesja Różańcowa za Polskę już w najbliższą niedzielę. Do wzięcia udziału zaprasza Centrum Życia i Rodziny

W najbliższą niedzielę (15 maja) w Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa za Polskę. Jej organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzania za grzechy przeciwko życiu. Procesja rozpocznie się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, a następnie przejdzie przez centrum miasta.

Poświęcono Dom Słowa CFD Salwatorianów w Krakowie. Ks. dr K.  Wons: Ma on służyć słuchaniu Słowa Bożego

W Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów zakończyły się rekolekcje połączone z poświęceniem Domu Słowa. „Ten dom ma służyć słuchaniu Słowa Bożego. W tym domu ludzie się spotykają po to, aby uczyć się wchodzenia w ciszę, w zasłyszane Słowo, bo kto potrafi słuchać, ten potrafi budować relacje” – mówił Family News Service ks. dr Krzysztof Wons SDS, Dyrektor CFD Salwatorianów w Krakowie.

Z korporacji do zakonu

Są młode, ambitne i pełne entuzjazmu. Chcą się rozwijać, dokształcać i nie boją się ryzykować. 13 sióstr z różnych zgromadzeń zakonnych 8 maja zakończyło Studium Formacyjne dla młodych konsekrowanych. Trzyletnie zajęcia teologiczno-formacyjne prowadzone przez wykładowców akademickich z uniwersytetów z całej Polski, dotychczas zgromadziły 350 sióstr z sześciu krajów świata.

Ks. bp S. Stefanek patronem Domu Pomocy Społecznej w Kolsku

Dom Pomocy Społecznej w Kolsku w woj. zachodniopomorskim nosi imię śp. ks. bp. Stanisława Stefanka, biskupa łomżyńskiego. W niedzielę odbyła się uroczystość poświęcenia placówki. W kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Kolsku sprawowana była Eucharystia w intencji podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, której przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.