fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Wdzięczność osób starszych za dary otrzymane od Boga przywraca wspólnocie radość życia razem i nadaje wierze zasadniczy rys jej przeznaczenia

Osoby starsze przywracają radość życia w naszych wspólnotach. Powinniśmy się o nie troszczyć i polecać modlitwie – mówił w dzisiejszej katechezie papież Franciszek.

Papież nawiązał dziś do fragmentu Ewangelii św. Marka. Jezus, widząc starszą i chorą kobietę – teściową Szymona, który nie był jeszcze nazywany Piotrem – wziął  ją za rękę i uzdrowił. Tym czułym gestem miłości dał lekcję, że zbawienie przekazuje się poprzez poświęcenie swojej uwagi człowiekowi potrzebującemu pomocy – mówił Ojciec Święty.

– Gdyby osoby starsze, zamiast być odrzucane i usuwane ze sceny wydarzeń znaczących dla życia wspólnoty, znalazły się w centrum zbiorowej uwagi, byłyby zachęcane do pełnienia cennej posługi wdzięczności wobec Boga, który nie zapomina o nikim. Wdzięczność osób starszych za dary otrzymane od Boga w ich życiu, jak uczy nas teściowa Piotra, przywraca wspólnocie radość życia razem i nadaje wierze uczniów zasadniczy rys jej przeznaczenia – podkreślił Papież.

Ojciec Święty wskazywał, że wspólnota chrześcijańska powinna troszczyć się o osoby starsze, często ich odwiedzać i polecać w modlitwie. Papież Franciszek, zwracając się do Polaków, nawiązał do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

– Ten dzień przypomina nam o realnej obecności Boga w Eucharystii pod postacią chleba i wina. Niech koncerty uwielbienia odbywające się w tym świątecznym dniu w waszym kraju rozbudzają wiarę we wszystkich, abyśmy przyjmując ciało i krew Chrystusa, coraz głębiej doświadczali Jego miłości. Z serca Wam błogosławię – wyjaśnił papież Franciszek.

Ojciec Święty zaapelował, abyśmy nie zapominali o udręczonym narodzie ukraińskim i nie przyzwyczajali się do tego, jakby wojna była daleko.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl