[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Potrzeba nam moralnej niezgody na to, aby przez alkohol marnotrawiły się największe wartości

W czasach gdy Karol Wojtyła był jeszcze kardynałem, zwracał uwagę na plagę alkoholizmu, która niszczyła życie wielu Polaków. Św. Jan Paweł II nie zapomniał o tych krwawiących ranach, gdy objął opiekę pasterską nad całym Kościołem – podkreślił ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w TV Trwam.

Przewodniczący Episkopatu pogratulował ks. abp. Piero Mariniemu nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II

Chciałbym życzyć Księdzu Arcybiskupowi, aby miłość do liturgii, głęboka wiedza w tej dziedzinie, doświadczenie dydaktyczne oraz ponad trzydziestoletnie doświadczenie praktyczne Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych zaowocowało umiłowaniem i pragnieniem zanurzenia się w tajemnicy liturgii przez tych, których Dobry Bóg stawia na drodze życia Księdza Arcybiskupa – napisał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w liście do ks. abp. Piero Mariniego z okazji nadania mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. abp Marek Jędraszewski o św. Janie Pawle II: W swym życiu był stale wszczepiony w Jezusa Chrystusa

W swoim życiu, tak głęboko wszczepionym w życie Jezusa, niósł najważniejsze i najpiękniejsze słowa, z jakimi Chrystus zwrócił się do apostołów, znajdujących się w Wieczerniku: „Pokój wam”- mówił o św. Janie Pawle II metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski, podczas Mszy św. w 102. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, odprawionej w parafii Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Przewodniczący Episkopatu i prymas Polski odwiedzą Ukrainę

17 maja rozpoczyna się kilkudniowa wizyta solidarności grupy polskich biskupów na Ukrainie. Znajdują się w niej Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – ks. abp Stanisław Gądecki, Prymas Polski – ks. abp Wojciech Polak i metropolita lubelski – ks. abp Stanisław Budzik. Celem wizyty jest przekazanie wyrazów duchowej łączności polskiego Kościoła z wszystkimi, którzy cierpią w wyniku trwającej w tym kraju wojny.

Ks. K. Kudławiec od 20 lat posługujący w Ekwadorze: Boże Miłosierdzie jest odpowiedzią na współczesne problemy świata. To deska ratunku dla nas wszystkich

Mamy dziś tak wielu grzechu i skomplikowanych sytuacji. My, jako spowiednicy, wiemy jak ciężko ludziom jest wyzwolić się z nałogów. Boże Miłosierdzie jest więc deską ratunku dla nas wszystkich. Ono pozwala znaleźć wyjścia z wielu trudnych sytuacji. To orędzie na czasie i myślę, że właśnie dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II tak mocno zwrócił nam na ten temat uwagę – wskazał ks. Krzysztof Kudławiec, biskup-nominat nowo powstałej diecezji Daule w Ekwadorze, w rozmowie z red. Małgorzatą Pabis.

Ks. bp R. Kamiński: Potrzeba odbudować tę szczególną cechę moralną, jaką jest jedność

W tym roku, który rozpoczął się w atmosferze wojny na terenach tak tobie jak i nam bliskich, modliliśmy się w nowennie za Twoim wstawiennictwem o dar pokoju na Ukrainie, o łaskę jedności i o pomyślność dla naszej Ojczyzny – powiedział ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, w homilii Mszy św. w święto św. Andrzeja Boboli, w Narodowym Sanktuarium Świętego, w 20. rocznicę ogłoszenia go patronem Polski. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.