fot. https://episkopat.pl/

Przewodniczący KEP: Niech czas wakacji będzie okazją do wypoczynku dla ciała i ducha

Kończy się kolejny rok szkolny. Wakacje rozpoczyna ponad 4 mln 700 tys. uczniów. Po niespełna dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas na odpoczynek. Życzenia na czas rozpoczynających się wakacji złożył najmłodszym ks. bp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W mijającym roku szkolnym we wszystkich typach szkół dla dzieci i młodzieży uczyło się ponad 4 mln 700 tys. uczniów. Wśród nich było ok. 244 tysiące uczniów z Ukrainy. Trafili oni do polskich szkół po ataku Rosji na Ukrainę. Część z nich uczyła się w klasach z polskimi rówieśnikami, a część w oddziałach przygotowawczych. Życzenia i podziękowania nauczycielom, rodzicom i dzieciom złożył ks. abp Stanisław Gądecki.

– W imieniu KEP dziękuje nauczycielom, wychowawcom, rodzicom za wysiłek włożony w kształcenie intelektualne i formowanie charakteru dzieci i młodzieży w Polsce w ciągu minionego roku szkolnego. Niech rozpoczynający się czas wakacji będzie okazją do wypoczynku dla ciała i ducha. Pamiętajmy też o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Na ten czas wszystkim z serca błogosławię – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Na czas wakacji, kuratorzy zatwierdzili ponad 18 tys. 700 zgłoszeń zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Chodzi o wyjazdy, kolonie, półkolonie i obozy. W sumie skorzysta z nich ponad 630 tys. uczniów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl