Zgromadzenie generalne Rady Europejskich Konferencji Biskupów

Na Górze Błogosławieństw nieopodal Jeziora Galilejskiego rozpoczyna się dziś zgromadzenie generalne Rady Europejskich Konferencji Biskupów (CCEE). Bierze w nim udział ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

Przewodniczący Konferencji Biskupów z Europy będą obradować od 11 do 16 września 2015 r. w Galilei, Jerozolimie i Betlejem. To zarazem pielgrzymka do korzeni chrześcijaństwa.

Program przewiduje m.in. spotkania z Kościołem lokalnym oraz dyskusje o rodzinie w kontekście zbliżającego się synodu. Mają zostać również poruszone kwestie dotyczące Kościołów w danych krajach Europy.


episkopat.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl