Ostatnia Audiencja Generalna Ojca św. Benedykta XVI

W Watykanie przed południem odbędzie się ostatnia Audiencja Generalna Ojca św. Benedykta XVI. To przedostatnie spotkanie Papieża z wiernymi przed rezygnacją z urzędu.

Transmisja w Telewizji Trwam od godz. 10.30.

Jutro o 17.30 Ojciec św. pozdrowi wiernych z balkonu pałacu w Castel Gandolfo. Dokładnie o godzinie 20. formalnie zakończy swój pontyfikat.

Matka Weronika Sowulewska, przewodnicząca Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych akcentuje, że osobowość Ojca św. Benedykta XVI jest wielką łaską. Dodaje, że jest to człowiek, który w szczególny sposób potrafi połączyć mądrość i miłość.

– To, co dzisiejszy świat stawia na antypodach: albo wiara, albo miłość, albo rozum – Ojciec św. Benedykt XVI to wszystko doskonale połączył. Połączył w swojej osobie poprzez swoją delikatność, poprzez swoją subtelną miłość, którą cichutko krok po kroku dobrem zwyciężał zło, pokazując nam jak mamy iść, jak mamy wierzyć, jak mamy pokładać nadzieję w tym, co najważniejsze – w samym naszym Panu. To wszystko widzieliśmy i widzimy nadal i w jakiś sposób będzie to nadal dla nas istniało – powiedziała m. Weronika Sowulewska.

Kilka dni temu Sekretarz Stanu ks. kard. Tarcisio Bertone w imieniu Ojca św. Benedykta XVI i swoim wystosował list do osób życia konsekrowanego. Podkreślił w nim m.in. znaczenie jakie dla Kościoła mają zakony kontemplacyjne, w tym ich modlitwa. Papież zaakcentował, że w sposób szczególny takiej modlitwie i kontemplacji poświęci swoje życie.

– Ważne jest to zaakcentowanie, że jednak ta żywa obecność Chrystusa w Jego Kościele jest tym, co jest najważniejsze. Wszystko inne to tylko środki prowadzące do tego właśnie celu jedynego, jakim jest Bóg sam i do jakiego wszyscy ludzie dążą w taki, czy inny sposób. To właśnie Ojciec św. pragnąc poświęcić się modlitwie kontemplacji pokazuje jak gdyby ukoronowanie całego jego wielkiego życia, wielkiego pontyfikatu, wszystkiego czym on jest, co sobą przedstawia. Myślę, że to jest właśnie bardzo ważne świadectwo dla naszych trudnych czasów – powiedziała m. Weronika Sowulewska.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl