Ojciec Święty kontynuuje swoją wizytę apostolską na Litwie

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje swoją wizytę apostolską na Litwie. Przed południem w Kownie Papież przewodniczył będzie Mszy św. Po niej uda się do parku Santakos, gdzie weźmie udział w modlitwie „Anioł Pański”.

W planie są też spotkania z zakonnikami i kapłanami. Późnym popołudniem Ojciec Święty odwiedzi Muzeum Okupacji i Walk o Wolność.

W trakcie kilkudniowej pielgrzymi Papież Franciszek odwiedzi trzy państwa nadbałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Podróż apostolska przypada w 100. rocznicę niepodległości tych trzech republik.

Ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zauważa, że dla mieszkańców krajów nadbałtyckich papieska wizyta była bardzo wyczekiwana.

– Dla tych państw nadbałtyckich wizyta Ojca Świętego jest ważna i bardzo oczekiwana. Oni mają nadzieję, że to jeszcze bardziej podniesie ich ducha. Nie tylko, gdy chodzi o niepodległość, radość z tego, że są znów wolni. Ich historia była zresztą podobna do historii Polski. […]Prawda jest, że to stulecie dało im tylko – tak jak Polakom – zaledwie dwadzieścia lat wolności. Za tym kryły się zmagania, żeby do wolności powrócić. Dzisiaj jest okazja, by za nią Panu Bogu dziękować – powiedział ks. abp. Marek Jędraszewski.

W poniedziałek papież Franciszek uda się na Łotwę, a swoją podróż apostolską zakończy we wtorek wizytą w Estonii. Pielgrzymce Ojca świętego do państw nadbałtyckich towarzyszą słowa „Jezus Chrystus jest naszą nadzieją”. 

Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitują Radio Maryja i Telewizja Trwam [zobacz]. 

RIRM

drukuj