fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o to, by unikać wzrostu napięcia na Ukrainie

Ojciec Święty Franciszek, podczas niedzielnej modlitwy Regina Caeli, zaapelował o pojednanie i pokój oraz o zażegnanie konfliktu na Ukrainie.  

Po przerwie, spowodowanej epidemicznymi obostrzeniami, Ojciec Święty i wierni powrócili na plac św. Piotra.

– Dzięki Bogu możemy znów spotkać się na tym Placu na naszym niedzielnym, świątecznym zgromadzeniu! Coś Wam powiem … tęsknię za Wami, za tym Placem, kiedy muszę łączyć się z wiernymi na modlitwie z papieskiej biblioteki. Dziękuję za waszą obecność! – powiedział Papież.

Ojciec Święty z niepokojem odniósł się do wydarzeń, jakie obserwujemy na wschodzie Ukrainy. Zwrócił się do wiernych ze szczególnym apelem.

– Proszę, a wręcz domagam się stanowczo, by unikano tam eskalacji napięć. By podjęto gesty, które byłyby w stanie wspierać wzajemne zaufanie i sprzyjać pojednaniu oraz pokojowi, tak bardzo potrzebnych i pożądanych – zaapelował Papież Franciszek.

Ojciec Święty poprosił wiernych o modlitwę w intencji narodu ukraińskiego i zażegnania panującego tam konfliktu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl