fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Przepędźmy pesymizm oraz nieufność i wypłyńmy na głębię z Jezusem

Przepędźmy pesymizm oraz nieufność i wypłyńmy na głębię z Jezusem – mówił w południe do wiernych przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

Niedzielna Ewangelia prowadzi nas nad brzeg Jeziora Galilejskiego, gdzie Szymon i Piotr płuczą sieci po nieudanym połowie. To piękny obraz każdego z nas – zauważył papież Franciszek.

– Każdego dnia łódź naszego życia opuszcza domowe brzegi, by wypłynąć na morze codziennych zajęć. Codziennie staramy się „dokonać połowu na głębi”, pielęgnować marzenia, realizować plany, przeżywać miłość w naszych relacjach. Często jednak, podobnie jak Piotr, przeżywamy „noc pustych sieci” – rozczarowanie spowodowane tym, że tak bardzo się staramy, a nie widzimy oczekiwanych rezultatów – powiedział Ojciec Święty.

Do pustej łodzi – tak jak i w Ewangelii – wsiada Jezus. Wsiada, by głosić Ewangelię i miłosierdzie.

– Bóg nie chce statku wycieczkowego, wystarczy Mu uboga „rozklekotana” łódka, abyśmy Go przyjęli. Ale czy wpuszczamy Go do łodzi naszego życia? Czy dajemy Jemu do dyspozycji to niewiele, co posiadamy? Czasami czujemy się niegodni, bo jesteśmy grzesznikami. Ale jest to wymówka, która nie podoba się Panu, ponieważ Go od nas oddala! – zaznaczył Biskup Rzymu.

A On – jak podkreślił Papież – jest Bogiem bliskości. Dlatego również i dziś Chrystus kieruje do nas swoje słowa: „Wypłyń na głębię”.

– Pan zawsze zaprasza nas, abyśmy wrócili do gry, ponieważ On otwiera przed nami nowe możliwości. Przyjmijmy więc zaproszenie. Przepędźmy pesymizm oraz nieufność i wypłyńmy na głębię z Jezusem! Także nasza mała pusta łódka będzie świadkiem cudownego połowu – wskazał Ojciec Święty.

Na zakończenie wszystkim wiernym zgromadzonym na placu Św. Piotra oraz łączącym się w modlitwie za pośrednictwem środków społecznego przekazu, papież Franciszek udzielił swego pasterskiego błogosławieństwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl