fot. PAP/EPA.

Ojciec Święty Franciszek: Przebywając na pustyni, św. Jan Chrzciciel zapewnia nas, że Pan przychodzi, aby nas wyzwolić i dać nam życie na nowo w sytuacjach, które wydają się beznadziejne, bez wyjścia

Papież Franciszek przewodniczył w niedzielę Mszy świętej w sali koncertowej w Atenach. Był to główny punkt przedostatniego dnia Wizyty Apostolskiej w Grecji.

Papież w homilii nawiązał do Słowa Bożego, które tego dnia przedstawiało postać św. Jana Chrzciciela.

Zwrócił uwagę, że Ewangelia podkreśla dwa aspekty: miejsce, w którym przebywa, czyli pustynię, a także treść jego orędzia, czyli nawrócenie.

Ojciec Święty podkreślił, że każdy z nas w swoim życiu może doświadczyć obu tych aspektów: pustyni i nawrócenia.

– Drodzy bracia i siostry, w życiu człowieka i narodu nie brakuje momentów, w których mamy wrażenie przebywania na pustyni. Właśnie tam uobecnia się Pan, który często przychodzi nie do tych, którzy czują, że odnieśli sukces, ale do tych, którzy czują, że zawiedli. Pan przychodzi ze słowami bliskości, współczucia i czułości: „Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem. Umacniam cię jeszcze i wspomagam”. Przebywając na pustyni, św. Jan Chrzciciel zapewnia nas, że Pan przychodzi, aby nas wyzwolić i dać nam życie na nowo w sytuacjach, które wydają się beznadziejne, bez wyjścia – akcentował Papież.

Po Eucharystii w Nuncjaturze Apostolskiej w Atenach Ojciec Święty spotkał się z Wielce Błogosławionym Hieronimem II. Pielgrzymka Papieża do Grecji zakończy się w poniedziałek.

Poszczególne punkty papieskiej pielgrzymki transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl