PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że potrzebna jest rewolucja czułości

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież zwrócił uwagę na postać św. Józefa jako czułego ojca.  Zauważył przy tym, że wielka czułość zawarta jest w doświadczeniu miłości Boga.

Ojciec Święty wskazał, że czułość nie jest przede wszystkim kwestią emocjonalną czy sentymentalną, ale jest to doświadczenie poczucia bycia miłowanym i akceptowanym w naszym ubóstwie oraz nędzy.

Papież nauczał, że czułość jest czymś większym niż logika świata. To nieoczekiwany sposób wymierzania sprawiedliwości.

Dlatego – jak wskazał – nigdy nie wolno nam zapomnieć, że Boga nie przerażają nasze grzechy, nasze błędy, nasze upadki, lecz przeraża Go zamknięcie naszych serc, nasz brak wiary w Jego miłość.

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. We wtorek rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan . Zadaniem każdego ochrzczonego jest troska o to, czego pragnął Jezus, aby wszyscy byli jedno. Zapraszam Was, abyście się modlili, by wszyscy chrześcijanie, odkrywając czułą miłość Bożą, miłowali się wzajemnie. Serdecznie Wam błogosławię – podkreślił Ojciec Święty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl