fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

„Świat potrzebuje miłosierdzia”

23 stycznia 2022 roku, w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy przeżywać szóstą stację comiesięcznego przygotowania „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Tematem styczniowego rozważania autorstwa księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu Zawierzenia „Pochyl się nad nami grzesznymi”, są słowa „Świat potrzebuje miłosierdzia”.

Kilkanaście dni temu rozpoczęliśmy rok 2022, w którym będziemy przeżywać 25-lecie pierwszej wizyty Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

– Nasze przygotowania osiągnęły półmetek. Cieszymy się, że ta inicjatywa spotyka się z szerokim odzewem. Ostatnio otrzymaliśmy wiadomość, że Koordynacja Czcicieli Bożego Miłosierdzia tłumaczy teksty rozważań na język chorwacki i każdego 22. dnia miesiąca gromadzi na modlitwie wiernych z Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.  Ks. Stanisław Filipek, pallotyn informuje, że aktywnie włączają się również w przygotowanie do 20-lecia Grupy Miłosierdzia Bożego w Burkina Faso. Podobne wieści docierają do nas z Argentyny, Walii, Kolumbii i wielu innych miejsc na świecie – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– W najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o godz. 15.20 – dodaje.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do duchowej łączności z Łagiewnikami. Można wziąć udział w wydarzeniu dzięki transmisji w TV Miłosierdzie, na kanale YouTube, w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2021 roku. Od tego czasu w niedzielę po 17 dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad 100 miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów.

Zainteresowani otrzymywaniem materiałów z przygotowania do 20. rocznicy Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu mogą przesyłać prośby na adres mailowy: [email protected]

Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

drukuj