fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Pan przychodzi, kiedy Go głosimy. Tego właśnie uczą nas niewiasty – spotykamy Jezusa, dając Mu świadectwo

„Kiedy spotykamy Jezusa, żadna przeszkoda nie może nas powstrzymać od głoszenia Go (…). Pan przychodzi, kiedy Go głosimy. Tego właśnie uczą nas niewiasty: spotykamy Jezusa, dając Mu świadectwo” – podkreślał Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Regina Coeli. Wierni wraz z Papieżem modlili się także o pokój na całym świecie, a szczególności na Ukrainie.

W poniedziałkowych rozważaniach Ojciec Święty nawiązywał w sposób szczególny do spotkania niewiast ze Zmartwychwstałym Jezusem. Ich wiara ma być dla nas wskazówką do odnalezienia Jezusa w naszym życiu.

– Ich wola spełnienia tego czynu miłości zwycięża nad wszystkim. Nie zniechęcają się, wychodzą ze swoich lęków i udręk. Oto droga do odnalezienia Zmartwychwstałego – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił także, że Jezus przychodzi do nas nie wtedy, kiedy zatrzymujemy wiarę dla siebie, ale gdy wiarę głosimy innym.

– Czasami myślimy, że sposobem, aby być blisko Boga, jest trzymanie Go blisko nas, bo jeśli potem się odsłaniamy i zaczynamy o tym mówić, przychodzą osądy, krytyka, może nie wiemy, jak odpowiedzieć na pewne pytania czy prowokacje i wtedy lepiej o tym nie mówić. Natomiast Pan przychodzi, kiedy Go głosimy. Tego właśnie uczą nas niewiasty: spotykamy Jezusa, dając Mu świadectwo – podkreślał Ojciec Święty.

Papież Franciszek prosił nas wszystkich, aby nie ustawać w modlitwie o dar pokoju dla całego świata, zwłaszcza dla umęczonej Ukrainy. Ojciec Święty nawiązał też do przypadającej 25. rocznicy tzw. porozumienia z Wielkiego Piątku, które położyło kres trwającej dziesięciolecia przemocy między Irlandczykami a Brytyjczykami.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl