fot. twitter.com

Ojciec Święty Franciszek: Nie przestawajcie poznawać Jezusa

Nigdy nie zakładajmy, że już znamy Jezusa. Dajmy pouczyć się Duchowi Świętemu, który mówi nam, że to Jezus jest Synem Bożym – podkreślił Ojciec Święty Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański.

Ojciec Święty zachęcił wiernych, by przyjrzeli się świadectwu Jana Chrzciciela. Podkreślał, że to Jan Chrzciciel był pierwszym świadkiem Chrystusa. Bóg go powołał i na to przygotował. Po dokonaniu chrztu Jan nie może powstrzymać pragnienia, by dawać świadectwo – mówił Papież.

– Jan widział coś wstrząsającego, to znaczy umiłowanego Syna Bożego solidarnego z grzesznikami; a Duch Święty sprawił, że zrozumiał tę nowość, prawdziwy przewrót. Istotnie, podczas gdy we wszystkich religiach to człowiek ofiarowuje i poświęca coś Bogu, to w wydarzeniu Jezusa Bóg ofiarowuje swego Syna dla zbawienie ludzkości – akcentował Franciszek.

Papież zachęcał wiernych, by nigdy nie przestali poznawać Jezusa. Nie zakładajmy, że już znamy Jezusa. Tak nie jest – dodał Ojciec Święty.

– Dajmy się pouczyć Duchowi Świętemu, który mówi nam we wnętrzu: To On! On jest Synem Bożym, który stał się Barankiem, złożonym w ofierze ze względu na miłość. On, tylko On wziął na siebie, cierpiał, wynagrodził za grzechy świata, a także za moje grzechy. Wszystkie – wskazywał Papież.

To Jezus – jak podkreślił Ojciec Święty – zgładził grzech, abyśmy byli wolni. Nie jesteśmy niewolnikami, ale dziećmi Boga – tłumaczył Papież.

TV Trwam News

drukuj