fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Ks. Jerzy Popiełuszko oddał życie z miłości do Chrystusa, do Kościoła i do ludzi

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, zamordowany w 1984 roku „oddał życie z miłości do Chrystusa, do Kościoła i do ludzi, zwłaszcza pozbawionych wolności i godności” – powiedział do Polaków Ojciec Święty Franciszek.

W audiencji na Placu Świętego Piotra wzięli udział polscy organizatorzy i uczestnicy konferencji poświęconej bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Odbyła się ona wczoraj w Rzymie [zobacz więcej].

Otwarta została też wystawa o polskim błogosławionym. Do Wiecznego Miasta przyjechali z tej okazji członkowie rodziny kapelana „Solidarności” oraz władze związku.

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej nawiązał do tego wydarzenia.

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Pozdrawiam szczególnie organizatorów i uczestników konferencji poświęconej ks. Jerzemu Popiełuszce, która miała miejsce na Uniwersytecie Urbaniana na rozpoczęcie wystawy Jemu poświęconej. Dziękuję Wam za podtrzymywanie pamięci tego gorliwego kapłana i męczennika, który barbarzyńsko zamordowany przez służby komunistyczne oddał życie z miłości do Chrystusa, do Kościoła i do ludzi, zwłaszcza pozbawionych wolności i godności – powiedział Papież.

Przypomniał też, że w niedzielę w Polsce przypada XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

– Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości – podkreślił Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj