Ojciec św. powierza Maryi Synod Biskupów

Ojciec Św. Benedykt XVI przewodniczy Mszy św. z Placu della Madonna w Loreto. Powierzy dziś Matce Bożej zbliżający się synod biskupów, poświęcony nowej ewangelizacji oraz rok wiary w Kościele.

Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Podążając śladami bł. Jana 23, inicjatora Soboru Watykańskiego II, Ojciec Św. BXVI duchowo zainauguruje obchody 50-lecia tego wydarzenia. Głównymi jego punktami będą rozpoczynające się w niedzielę Zgromadzenie Biskupów oraz Rok Wiary.

Ich owoce Ojciec Św. powierzy dziś w modlitwie – mówi ks. prof. Jan Machniak z  papieskiego Uniwersytetu JPII w Krakowie.

– Ojciec święty Benedykt XVI udaje się do Loretto, żeby pomodlić się za Synod w Rzymie. Synod poświęcony wierze. Jest to druga ważna sprawa dla Ojca Świętego Benedykta XVI. Kościół podjął to wyzwanie Papieża Benedykta XVI. Wiara, czyli to, co jest wewnętrzną siłą napędową każdego chrześcijanina. Przede wszystkim chodzi o to, jak przekazywać tę wiarę następnym pokoleniom. Wydaje się, że ta pielgrzymka Ojca Świętego będzie taką wielka modlitwą, aby podjąć problem wiary, Kościoła tych czasów, które są przed nami – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

Tymczasem na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie od wczoraj trwa konferencja, której celem jest głębsze zrozumienie Soboru Watykańskiego II. Na wszystkich kontynentach podjęto szerokie badanie w celu zebrania i przestudiowania dzienników, korespondencji i notatek sporządzonych przez uczestników Soboru.

Wypowiedź ks. prof. Jana Machniaka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl