fot. PAP/EPA

Ojciec św. ogłosi list apostolski „Misericordia et misera”

W południe zostanie ogłoszony list apostolski Ojca św. Franciszka zatytułowany „Misericordia et misera”. Dokument skierowany do całego Kościoła będzie podsumowaniem nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

Podpis pod listem papież złożył na zakończenie wczorajszej Mszy św. Przed Eucharystią Ojciec św. zamknął Drzwi Święte w bazylice watykańskiej i w ten symboliczny sposób zakończył Rok Święty dedykowany miłosierdziu.

W homilii Papież zaznaczył, że zakończony jubileusz zachęcał do odkrycia na nowo centrum, do powrotu do tego, co istotne.

­- Ten czas miłosierdzia wzywa nas do spojrzenia na prawdziwe oblicze naszego Króla, które jaśnieje w zmartwychwstaniu oraz do odkrycia na nowo młodego i pięknego oblicza Kościoła, które jaśnienie, kiedy jest on gościnny, wolny, wierny, ubogi w środki i bogaty w miłość – mówił Ojciec św.

Papież Franciszek zaznaczył, że choć zamykają się Drzwi Święte, pozostaje otwarta dla nas na oścież prawdziwa brama miłosierdzia, którą jest serce Chrystusa. Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj