Odsłonięto Krzyż Pątniczy w Łaskarzewie

Krzyż Pątniczy bł. ks. Jerzego Popiełuszki, stanął w niedzielę w Łaskarzewie. Odsłonięte zostały także tablice: katyńska i smoleńska

W południe sprawowana była uroczysta Eucharystia ku czci podwyższenia Krzyża św. Mszy św. przewodniczył ks. prał. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Homilię wygłosił ks. prał. płk Sławomir Niewęgłowski. Wcześniej jednak Krzyż Pątniczy przekazała Rada Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, przy kościele św. Stanisława Kostki. W uroczystościach uczestniczyli siostra i brat bł. ks. Jerzego Popiełuszki, rodziny ofiar katyńskich i smoleńskich.

„Krzyż Katyński poświęcony jest wydarzeniom 70. rocznicy wydarzeń katyńskich z tej racji, że sześciu naszych parafian, którzy urodzili się w Łaskarzewie zginęło w Katyniu. Chcieliśmy także uczcić tych, którzy polegli w katastrofie smoleńskiej na czele z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią. Tym wszystkim chcieliśmy złożyć hołd wdzięczności. Trzecim wymiarem, najważniejszym dla nas, jest krzyż błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który zostanie przytwierdzony do Krzyża Katyńskiego– powiedział Ks. Edmund Szarek, dziekan Dekanatu Łaskarzewskiego.

Tablica smoleńska jest kopią tej, która stanęła wiosną 2011 roku na miejscu katastrofy, a która obecnie znajduje się na Jasnej Górze w Epitafium Smoleńskim. 10 kwietnia 2010 roku polska delegacja udawała się do Katynia na uroczystości upamiętnienia siedemdziesiątej rocznicy sowieckiej zbrodni i ludobójstwa w lesie katyńskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl