Diecezjalna Ligia Piłkarska

Pozostały już tylko dwa dni na zgłaszanie drużyn do Diecezjalnej Ligii Piłkarskiej. Końcowy termin upłynie 12 września- przypomina duszpasterz ds. sportu diecezji warszawsko-praskiej ks. Hubert Walczyk.

Rozgrywki odbędą się w trzech kategoriach- szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła średnia.

– Liga warszawsko – praska, diecezjalna liga piłkarska ma na celu przyciągnięcie chłopców do parafii poprzez to, że nie tylko będą zaangażowani w życie duchowe parafii poprzez posługę  w różnych wspólnotach służby liturgicznej, ale żeby te wspólnoty i ta posługa przy parafii była dla nich atrakcyjna od strony czysto ludzkiej, czyli od strony sportu – powiedział ks. Hubert Walczyk.

Ks. Hubert Walczyk powiedział, że w tym roku rozgrywki będą miały charakter Ligii.

Do tej pory było to tak, że pod koniec roku szkolnego, kiedy robiło się ciepło organizowaliśmy różne zawody czy mistrzostwa diecezji w piłkę nożną. W tym roku chcemy, żeby te spotkania sportowe były rozłożone na cały rok. Już we wrześniu będą pierwsze mecze i przez cały rok szkolny, oczywiście z przerwą zimową tak jak to jest w prawdziwej lidze będziemy rozgrywać te mecze w piłkę nożną – powiedział ks. Hubert Walczyk.

Niektóre parafie jak katedra warszawsko-praskiej wystawią nawet dwie drużyny.

Ministranci  już nie mogą się doczekać decyzji, w jakim składzie zagrają.

 – jak oglądałem mecze w dzieciństwie to mi się spodobało i brałem udział w mistrzostwach. Niestety była porażka. W tym roku od września  w soboty mamy zbiórki i po tych zbiórkach idziemy na trening; tam raz w miesiącu mamy mecze ligowe. Nie mogę się doczekać w jakim będę składzie – powiedział ks. Hubert Walczyk.

Finał diecezjalnej Ligi piłkarskiej odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

 

Radio Warszawa

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl