Wzrasta potrzeba na egzorcystów

Potrzeba posługi księży egzorcystów z roku na rok wzrasta. Przed 15 laty było ich 4, Obecnie w Polsce jest 120 egzorcystów, a kolejni przygotowują się do tej posługi – poinformowano podczas promocji nowego miesięcznika „Egzorcysta”. Pierwszy numer pisma jest już w sprzedaży.

Demonolog i przewodniczący Rady Programowej Miesięcznika Egzorcysta, ks. prof. Aleksander Posacki,  podkreśla że opętania i zniewolenia mają związek z ekspansją fałszywej duchowości i ogólnym relatywizmem

Opętania czy w ogóle zniewolenia demoniczne, bo to są też różne rodzaje zła, które mają związek z grzechem człowieka. Jeżeli wzrasta relatywizm moralny, jeżeli traci się punkty odniesienia moralne to wtedy jest logiczną rzeczą, że będą się pojawiać problemy ze zniewoleniami duchowymi. Druga sprawa to ekspansja fałszywej duchowości: okultyzmu,  ezoteryzmu, magii, wróżbiarstwa. Ekspansja poprzez telewizję, media – ta szkodliwość duchowa nie tylko sekty ale może bardziej okultyzm, rozproszone ideologie w Internecie, pseudo terapie, niekompetentne terapie, które brak naukowości  i neutralności światopoglądowej  zastępują jakimś ukrytym światopoglądem okultystycznym – powiedział ks. prof. Aleksander Posacki.

Jak mówi ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta AW, członek Rady Programowej Miesięcznika Egzorcysta, egzorcyzm jest w istocie obrzędem liturgicznym, który mogą sprawować tylko księża oddelegowani do tej posługi przez biskupa

Egzorcyzm ten uroczysty może podejmować tylko egzorcysta kapłan, który został delegowany przez biskupa do tego rodzaju posługi. Są jeszcze sytuacje takie, w których może być podejmowany tak zwany mniejszy egzorcyzm zwłaszcza w sytuacjach prywatnych, duszpasterskich i taką wtedy formułę, także jakieś nakazanie czegoś złemu duchowi może podejmować każdy kapłan powiedział ks. Andrzej Grefkowicz.

Ks. Grefkowicz podkreślił, że egzorcyzm jest towarzyszeniem osobie zniewolonej czy opętanej w drodze nawrócenia, a sprawcą uwolnienia nie jest kapłan tylko Jezus Chrystus.

Pierwszy numer Miesięcznika Egzorcysta został wydany w nakładzie 15.tysięcy egzemplarzy

Radio Warszawa

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl