Droga Krzyżowa Ludzi Pracy w roku 35-lecia męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

W piątek 12 kwietnia, o godzinie 17.00 już po raz dwudziesty od grobu księdza Jerzego Popiełuszki wyruszy Droga Krzyżowa Ludzi Pracy. Ksiądz Popiełuszko, legendarny duszpasterz Solidarności, podjął w czasie komunizmu niezłomną walkę o godność ludzi pracy, którą przypłacił życiem, zamordowany przez agentów Służby Bezpieczeństwa. Przedstawiciele świata pracy co roku sprzed jego grobu wyruszają na Drogę Krzyżową.

Reprezentanci poszczególnych grup zawodowych przyjeżdżają z całej Polski wraz z pocztami sztandarowymi. W tym roku swój udział zapowiedzieli między innymi: hutnicy, górnicy, kolejarze, stoczniowcy, przedstawiciele służby zdrowia, nauczyciele, energetycy, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze czy energetycy.

Hasłem tegorocznej drogi krzyżowej są słowa „Współczesne wyzwania świata pracy”.

„Różne są problemy związane z pracą” – komentuje hasło ksiądz Michał Kotowski, duszpasterz ludzi pracy Archidiecezji Warszawskiej

„Chociażby lęk przed utratą pracy, praca, która odbiera człowiekowi radość, czy też zła atmosfera w miejscu pracy, wykorzystywanie pracowników w korporacjach, czy pracoholizm. Zapraszam wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami w pracy, byśmy razem połączyli się w modlitwie za wstawiennictwem księdza Jerzego Popiełuszki” – dodaje.

Rozważania do tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował ksiądz infułat Jan Sikorski, który znał księdza Jerzego Popiełuszkę w czasach jego posługi na rzecz robotników.

Drogę Krzyżową Ludzi Pracy organizuje Komisja Krajowa i Region Mazowsze NSZZ Solidarność, Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej oraz żoliborska Parafia Świętego Stanisława Kostki, w której przez ostatnie lata posługiwał błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, a gdzie dziś znajduje się jego grób oraz muzeum.

RIRM

drukuj