Autorstwa Fczarnowski - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10808809

Niepokalanów: Dziś odbędzie się odpust św. o. Maksymiliana Marii Kolbego

W Niepokalanowie odbędzie się dziś odpust św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. Tego dnia przypada 80. rocznica śmierci polskiego męczennika.  

Centralnym punktem uroczystości jest Msza św., której przewodniczy ks. kard. Robert Sarah, były prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Następnie zaplanowano m.in. koncert muzyczny oraz prelekcję na temat objawień maryjnych w Gietrzwałdzie.

Św. o. Maksymilian Maria Kolbe dobrowolnie zgodził się oddać życie za Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę jednego z więźniów. Zmarł 14 sierpnia 1941 r. dobity zastrzykiem fenolu w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Rzecznik klasztoru w Niepokalanowie, o. Mirosław Kopczewski, podkreśla, że św. o. Maksymilian, poprzez swoją heroiczną postawę, przywrócił wiarę innym współwięźniom.

– Dał nadzieję i przykład wielu osobom, które były wtedy w obozie. Pokazał, że w takich warunkach można być człowiekiem, można dokonać czynu heroicznego. Wiem, że wiele osób uratował przez jego czyn. Wiele osób odnalazło nadzieję w sytuacjach trudnych dzięki postawie o. Maksymiliana – mówi o. Mirosław Kopczewski.

Dzisiejszy odpust św. o. Maksymiliana Marii Kolbego wpisuje się w trwające do 22 sierpnia w Niepokalanowie Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl