fot. httpspixabay.complphotoslgbt-londyn-anglia-2456595

„Nie możemy reagować milczeniem” – modlitewna odpowiedź na ideologię LGBT

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej i wierni z ruchu „Broń Królowej!” zorganizowali w sobotę akcję modlitewną. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Nie możemy reagować milczeniem”. To odpowiedź na tzw. marsz równości środowisk LGBT, który miał miejsce w Częstochowie.

W ramach inicjatywy wierni odmówili na Jasnej Górze modlitwę różańcową z rozważaniami. Następnie uczestniczyli m.in. we Mszy św. pod przewodnictwem o. Samuela Pacholskiego, przeora Jasnej Góry.

Dr Artur Dąbrowski, rzecznik prasowy Akcji Katolickiej, podkreślił, że działanie środowisk LGBT to jawna prowokacja. O godz. 15.00 wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

– To jest prowokacja mająca na celu promocje rzeczy, które nie są  zgodne z konwencjami istniejącymi w tradycyjnej kulturze. Docelowym zadaniem tego happeningu jest wypchnięcie i ośmieszenie chrześcijańskich wartości. Nasza odpowiedź polega na tym, że nie wchodzimy w słowną konfrontację, ponieważ na płaszczyźnie nauki bardzo trudno rozmawia się z tymi ludźmi. Oni ośmieszają wszelką argumentację dotyczącą biologii i antropologii. Dlatego właśnie podjęliśmy inicjatywę modlitewną, na którą bardzo serdecznie zapraszamy w ramach akcji „Broń Królowej!” – tłumaczył dr Artur Dąbrowski.

Termin marszu wybrany przez lewicowych aktywistów nie jest przypadkowy, ponieważ w sobotę obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Do udziału w akcji modlitewnej zaproszeni byli nie tylko wierni z Częstochowy, ale każdy, kto czuje, że Jasna Góra to miejsce ważne dla jego wiary.

RIRM

drukuj