fot. pixabay.com

Narastają prześladowania chrześcijan w Nigerii. W weekend zamordowano dwóch księży katolickich

W sobotę i niedzielę zamordowanych zostało dwóch księży katolickich posługujących w Nigerii. Według badań Open Doors Nigeria jest w światowej czołówce państw, w których prześladowani i terroryzowani są chrześcijanie.

W sobotę wzdłuż drogi, która prowadzi z Kaduny do Kachii, doszło do napadu na wioskę, w której posługiwał 50-letni ks. Vitus Borogo. W wyniku ataku duchowny został zastrzelony. Ks. Vitus Borogo był kapelanem wspólnoty katolickiej na Politechnice Stanowej w Kadunie i przewodniczącym Nigeryjskiego Stowarzyszenia Katolickich Księży Diecezjalnych.

W niedzielę w Nigerii, w stanie Edo, uprowadzono 41-letniego ks. Christophera Odia, administratora kościoła św. Michała w Ikabigbo, dyrektora katolickiej szkoły średniej. W niedzielę rano ks. Christopher Odia wychodził na Mszę świętą do kościoła św. Michała Ikabigbo w Ikabigbo, kiedy zaatakowali go bandyci. Duchowny został uprowadzony przez grupę porywaczy, a później zamordowany.

„Z ciężkim sercem, ale z całkowitym poddaniem się woli Bożej, ogłaszamy śmierć naszego kapłana, ks. Christophera Odia, który został zabity przez porywaczy po tym, jak został porwany w niedzielę rano” – poinformowała diecezja w oświadczeniu.

Według Open Doors, Nigeria znajduje się na 7. miejscu na świecie pod względem prześladowań chrześcijan. W ostatnich tygodniach ataki i terror przybrały na sile. Z rąk gangów ekstremistycznych zginęły dziesiątki chrześcijan.

Vatican News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl