fot. Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Msze święte dziękczynne za beatyfikację ks. kard. S. Wyszyńskiego i matki E. Czackiej – w pierwszą rocznicą beatyfikacji 12 września

W rocznicę beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w archikatedrze warszawskiej i w Świątyni Opatrzności Bożej. Dzień wcześniej uroczystości odbędą się w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach.

W tym roku 12 września mija pierwsza rocznica beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, która odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych oraz członków rządu i gości z zagranicy. Eucharystii przewodniczył w imieniu Papieża prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, ks. kard. Marcello Semeraro.

Msze święte dziękczynne za beatyfikację obu postaci zostaną odprawione 12 września br. w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 18.00 i w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 – poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Dzień wcześniej – 11 września – uroczystości dziękczynne odbędą się w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach pod Warszawą. Liturgia zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy św. zaplanowana jest gra terenowa: „Bądź zimny – bądź gorący. Wędrówka przez życie: od Róży do Elżbiety”. Po niej będzie franciszkański poczęstunek – poinformowało założone przez matkę Elżbietę Czacką Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Zgodnie z decyzją papieża Franciszka wspomnienie bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego obchodzone jest 28 maja, zaś bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej – 19 maja.

Od czerwca br. wierni każdego 28 dnia miesiąca modlą się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o kanonizację Prymasa Tysiąclecia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl