Msza św. z udziałem nowych Kardynałów

Papież Franciszek będzie dziś przewodniczył Eucharystii z udziałem nowych Kardynałów. Msza św. koncelebrowana sprawowana będzie w bazylice św. Piotra o godz. 10. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

Wczoraj Ojciec Święty kreował 20 nowych księży kardynałów. „Niech miłość nadaje kształt i sens naszemu życiu i działaniom” – podkreślał Papież.

Nowi księża kardynałowie pochodzą z 18 krajów świata i reprezentują wszystkie kontynenty. Birety i pierścienie kardynalskie otrzymali dostojnicy z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Etiopii, Mozambiku, Nowej Zelandii, Wietnamu, Meksyku, Birmy, Urugwaju, Panamy, Argentyny, Wysp Zielonego Przylądka, Wysp Tonga i Tajlandii. Jest wśród nich 15 kardynałów elektorów oraz 4 sędziwych purpuratów, którzy ukończyli już 80 lat, a zatem nie będą mogli brać udziału w konklawe.

Wielu z nich jest szczególnie zasłużonych dla spraw pokoju oraz pojednania i zaangażowanych w pomoc najbiedniejszym i cierpiącym, a także uchodźcom. Papież podkreślał, że księża kardynałowie są ważnym punktem odniesienia dla całego Kościoła.

 – W Kościele każde przewodniczenie wywodzi się z miłości, powinno dokonywać się w miłości, a jego celem jest miłość. Także Kościół, który jest w Rzymie, pełni rolę przykładu: tak, jak on przewodzi w miłości, tak też każdy Kościół partykularny jest wezwany, aby na swoim terytorium przewodzić w miłości – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Niech miłość nadaje kształt i sens naszemu życiu i działaniom – apelował Papież do księży kardynałów.

W uroczystościach wziął udział emerytowany biskup Rzymu Benedykt XVI. Transmisję uroczystości przeprowadziło Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl