Modlitwa w intencji ks. abp. Zygmunta Zimowskiego

Światowy Dzień Chorego, który obchodziliśmy wczoraj, to szczególny czas modlitwy w intencji chorych i cierpiących. Tego dnia w sposób szczególny modliliśmy się w intencji ciężko chorego ks. abp Zygmunta Zimowskiego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, który przebywa w szpitalu.

Przewodniczący papieskiej rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych od  6 tygodni przebywa w szpitalu. Wczoraj pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp Celestino Migliore ks. abp Zimowski wraz z innymi chorymi modlił się podczas Eucharystii, sprawowanej w szpitalnej kaplicy warszawskiej kliniki MSWiA.

– Moi drodzy chorzy wspólnie przez 6 tygodni doświadczaliśmy bólu, cierpienia, ale to wszystko było ofiarowane Chrystusowi, Kościołowi i Jego Matce – powiedział ks. abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych.

Ks. abp Zimowski wskazał na trzy wymiary odpowiedzialności, jakie powinny realizować się w cierpieniu przeżywanym przez chorego.

Jak podkreślał jest to odpowiedzialność za siebie i za swoje zbawienie oraz odpowiedzialność za innych. Ks. abp przypomniał, że dokładnie wczoraj minęło 30 lat od ustanowienia przez św. Jana Pawła II Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych.

Nawiązując do Światowego Dnia Chorego przewodniczący rady przypomniał, że Jan Paweł II wybrał dzień poświęcony Matce Bożej z Lourdes, bo to miejsce jest sanktuarium cierpienia, gdzie Maryja schodzi z nieba na ziemię.

– Nie wiem czy kiedyś zastanawialiśmy się dlaczego od czasu do czasu Matka Boża opuszcza Niebo i przychodzi do ludzkości? Powód, moi drodzy, jest prosty – bo chce nam przypomnieć, że Niebo istnieje, że człowiek nie może odrywać ziemi od Nieba. Takie jest przesłanie dzisiejszego święta. A jakże dzisiaj w świecie niektórzy chcieliby oderwać siebie od Nieba i Niebo od ziemi. Również w naszej zjednoczonej Europie nie dajmy sobie tego uczynić – powiedział ks. abp Zygmunt Zimowski.      

O modlitwę w intencji ks. abp. Zygmunta Zimowskiego w czasie niedzielnej modlitwy Anioł Pański apelował Ojciec Święty Franciszek.

TV Trwam News

drukuj