fot. twitter.com/EpiskopatNews

Modlitewne czuwanie ze św. Janem Pawłem II w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich

W ramach trwającej akcji #Święty4ever, które upamiętnia Jana Pawła II, w wielu miejscach Polski odbędzie się dziś czuwanie modlitewne w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Transmisja w internecie od godz. 17.30. 

W akcję włącza się wiele parafii z całej Polski. Wśród nich jest Sanktuarium Pasyjno–Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Każdego 18. dnia miesiąca odbywać się tam będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czuwanie z Papieżem Polakiem.

O. Tarsycjusz Bukowski, rzecznik prasowy kalwaryjskiej świątyni, zaznacza, że św. Jan Paweł II na stałe wpisał się w historię tamtejszego sanktuarium.

– Mały Karol Wojtyła został przyprowadzony przez swojego ojca do Kalwarii Zebrzydowskiej. Właśnie w kaplicy, w której się modlimy, ojciec powiedział mu przed Cudownym Obrazem po śmierci ziemskiej matki, że odtąd Maryja będzie jego Mamą. Jan Paweł II wręczając Matce Bożej Kalwaryjskiej papieską różę, powiedział, że Ona wychowywała jego serce od dziecięcych lat. Wspominał, że bardzo często przyjeżdżał do Kalwarii omadlać różne trudne sprawy, które niepokoiły serce krakowskiego biskupa. W 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, powiedział między innymi: „Tutaj, w Kalwarii Zebrzydowskiej, nie ustawajcie w modlitwie” – podkreślił o. Tarsycjusz Bukowski.

Akcja #Święty4Ever zakończy się 18 maja, w 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Inicjatywę wspierają m.in. ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. bp Roman Pindel, ordynariusz bielsko-żywiecki. [czytaj więcej] 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl