„Misjonarz na Post”

Inicjatywa skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby modlitwą czy postem wesprzeć polskich misjonarzy podczas Wielkiego Postu. Akcja ma na celu wsparcie misjonarzy w ich intencjach oraz codziennej, wyjątkowo trudnej posłudze. Na całym świecie pracuje 2012 misjonarzy z naszego kraju.  

Każdy, kto chce dołączyć do modlitewnej akcji, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą. Nie trzeba określać jego danych – system wybierze osobę z listy, a uczestnik otrzyma odpowiedź z niezbędnymi informacjami.

Marzymy o tym, żeby każdy misjonarz miał kogoś, kto się za niego modli – dopowiada o. Marcin Wrzos OMI, oblat, jeden z koordynatorów inicjatywy „Misjonarz na Post”.

Akcja jest wzorowana na Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów, czyli inicjatywie propagującej modlitwę za diakonów, prezbiterów i biskupów.

Właśnie świadomość modlitwy za mnie i za ludzi, wśród których pracuję, bardzo mnie wspiera – wspomina o. Tomasz Przybył SVD, werbista pracujący w RPA.

W projekcie „Misjonarz na Post” może wziąć udział każdy – niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Codzienna krótka modlitwa może wystarczyć, ale warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy uczestnictwo we Mszy św. w intencji misjonarza. Od zaangażowania i chęci uczestnika zależy to, w jaki sposób się go wesprze.

Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego, wymaga natomiast poświęcenia czasu i wytrwałości – zauważa o. Marcin Wrzos OMI.

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają Komisja Misyjna Episkopatu Polski, Papieskie Dzieła Misyjne oraz stacja7.pl.

Misjonarz na Post - grafika mała

RIRM/ misjonarznapost.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl