Rusza akcja „Kolorowanki dla Afryki”

Ogólnopolski projekt misyjny „Młodzi dla Kamerunu” przygotowało „Kolorowanki dla Afryki”. Akcja, poprzez sprzedaż cegiełek w formie książeczek do kolorowania, ma wesprzeć ubogich bliźnich w Kamerunie. Start 19. października.

Akcja ma wymiar ogólnopolski – kolorowanki pojawią się m.in. w Warszawie, Trójmieście, Toruniu, Kędzierzynie-Koźlu, Cieszynie i Raciborzu. Do „kolorowania świata” wciąż włączają się kolejne miejscowości; aktualnie jest ich już kilkanaście.

Ofiara za cegiełki jest dobrowolna. Michał Piętosa, koordynator projektu, zachęca, by kupować więcej niż jeden egzemplarz. Po zdeponowaniu w odpowiednich pojemnikach, będziemy je mogli wysłać dzieciom uczącym się w szkołach, które budowaliśmy czy remontowaliśmy – wyjaśnia.

– Postanowiliśmy (…) zrobić jeszcze jakiś mały krok na Niedzielę Misyjną. Będziemy rozprowadzać w kilkunastu miastach w Polsce kolorowanki, które mają dwa cele. Z jednej strony chcemy zostawić cegiełkę dla naszych ofiarodawców, którzy nas wspomagają i pomagają budować kolejną, już trzecią szkołę w Kamerunie. Z drugiej strony, chcemy kolorować świat, dzieląc się specjalnie przygotowanymi kolorowankami z dziećmi, które do tych szkół chodzą – tłumaczy Michał Piętosa.

Akcja jest kolejnym przedsięwzięciem „Młodych dla Kamerunu”. Wolontariat odpowiada także, m.in. za akcję sprzedaży kalendarzy misyjnych, dostępnych w 15 polskich diecezjach. Inicjatywa „Kolorowanki dla Afryki” potrwa do 26 października 2014 roku.

Książeczki powstały dzięki współpracy z Fundacją Medici Homini, która wykonała ich projekt oraz Agencją Interaktywną b2i.pl odpowiadającą za korektę, druk i kolportaż. Łącznie przygotowano kilka tysięcy egzemplarzy, które już 19 października trafią do polskich miast.

RIRM

drukuj