Madryt: uroczystości pogrzebowe Carmen Hernández

W madryckiej katedrze Almudena odbyły się wczoraj wieczorem uroczystości pogrzebowe Carmen Hernández. Swoim życiem 85-letnia współzałożycielka ruchu neokatechumenalnego dała “świadectwo szczere i odważne” – podkreślił w homilii ks. abp Carlos Osoro.

Życie Carmen Hernández, które “poświęciła głoszeniu Jezusa Chrystusa,  było świadectwem szczerym i odważnym”. Owa pierwsza wspólnota neokatechumenalna, która została założona w ubogiej dzielnicy Madrytu Palomeras w latach 60-tych “dzisiaj liczy ponad 30 tys. wspólnot w 125 krajach i fascynuje 1,5 miliona chrześcijan” – podkreślił w homilii ks. abp Carlos Osoro.

Cechował ją wielki zapał misyjny oraz głęboka miłość do Kościoła. Dzieło ewangelizacji 85-letniej współzałożycielki ruchu neokatechumenalnego “zamieniło się we wspólnotę chrześcijańską, która żyje i daje życie przez szczerą modlitwę, jedność osób w konkretnej wspólnocie oraz entuzjazm ewangelizacji, tzn. głoszenie Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał” – powiedział ks. abp Carlos Osoro.

Trumnę z ciałem Carmen Hernández wnieśli do katedry Almudena klerycy z neokatechumenalnego seminarium Redemptoris Mater w Madrycie. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył ks. abp Carlos Osoro, a koncelebrowali m. in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii ks. kard. Ricardo Blázquez oraz ks. kard. Antonio María Rouco Varela.

Licznie przybyli przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych z kraju i z zagranicy – na czele z Kiko Argüello – szczelnie wypełnili madrycką świątynię. W specjalnym przesłaniu, ktore odczytał Nuncjusz Apostolski Renzo Fratini, Papież Franciszek podziękował Panu “za świadectwo tej kobiety, która poświęciła swoje życie głoszeniu Dobrej Nowiny, nie zapominając o osobach zepchniętych na margines”. Zachęcił też wszystkich, aby ten “zapał ewangelizacyjny” był zawsze żywy.

o.Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl